Zakładki:
#52books [2015]
#52books [2016]
#52books [2017]
#52books [2018]
#52books [2019]
Puszczam się w internetowy eter
RSS
niedziela, 31 sierpnia 2014

Co najmniej czterokrotnie podczas leniwego rejsu Wisłą myślałam dziś, że najgorsze jest to, że jutro poniedziałek i muszę wstać przed siódmą. A przecież wcale nie, nie muszę. Jest w tym jakaś błogość. Błogość ta ma rzecz jasna krótki termin przydatności do spożycia, ale póki co nie wybiegajmy myślą naprzód. Skupmy się na regeneracji, nadrobieniu zaległości ze "Suits", kto wie? może nawet na sięgnięciu po książkę ot tak, o poranku i nie w autobusie?

19:40, home-made-london-fog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 sierpnia 2014

Zbliżający się nieuchronnie punkt graniczny sprawia, iż rodzą się w głowie czarne dziury. I czarne myśli. Nie ma to związku z czarnym humorem. Raczej z czarnowidztwem. Cała nadzieja w tym, że wynika ona z czarnych chmur nad Krakowem a nie obiektywnie postrzeganych realiów .

W dużych ilościach występują niechęć do planowania oraz wzdraganie się na pytanie "to co teraz będziesz robić?". Odpowiedź brzmi "nie wiem", ale łudzę się, że człowiek przyparty do muru jest w stanie więcej. Jak matki podnoszące samochody, by ratować swoje dzieci, o.Jeden z pracodawców (nie mylić z chlebodawcą!) bardzo się raduje, iż żegnam się z innym. Ja bym się radowała, gdyby ich radość była wymierna w złotówkach, ale to chyba tak nie działa. Ale przecież nie samym chlebem człowiek żyje. 

 

Wizja zmian jest elektryzująca. I przerażająca. I nie do końca docierająca (do głębszej świadomości). 

15:13, home-made-london-fog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 sierpnia 2014

Po ponad półrocznej przerwie przyszedł czas na wybudzenie pacjenta. Na razie trudno powiedzieć, jak się ma i czy operacja się udała, ale dajmy mu czas. Zgromadzeni proszeni są o cierpliwość i wyrozumiałość.

Nadchodzi czas zmian i - co więcej - mam wielką nadzieję, że będą to zmiany na lepsze. Wracam do siebie, to znaczy nie liczę się z długoterminowymi konsekwencjami. Chodzą słuchy, że będzie się działo.

 

Jeśli chodzi o punkt kulminacyjny ostatniego półrocza, to więcej materiałów tutaj.

Co do potencjalnych opcji na przyszłość, polecam gorąco rzucenie okiem o tu.

 

Ażeby odwykłych od czytania produktów mojego umysłu nie przemęczyć, na tym na dziś skończę.

19:39, home-made-london-fog
Link Dodaj komentarz »